4. 5. 2023

Už zítra přichází začátek konce velké éry. Končí deset let šťavnatého bizáru, deset let krutovlády Miloše Zemana, aka Lihoše, Hniloše, Zeminema, Zlomana (aj.), velkého průkopníka zdravého životního stylu, milovníka Ruska, žlutých člunů a střílení novinářů. Pro tohoto pána však v tomto článku není prostor! Článek rekapitulující období Zemanovy vlády již brzy ZDE.

Dnešní biják má název:

Všechna čest Tarantinovu dílu, ale jsou postavy, které dokáže svést na jednu scénu jen sám osud. Pojďme si naše příšerné hrdiny krátce představit.

1. Pavel Fischer

Jste demokrat? Chcete volit nezávislého kandidáta? Preferujete horkou vanu před sprchou? Pokud jste na všechny tři otázky odpověděli ano, toto je kandidát pro vás.

Pavel Fischer, prezident vanových lordů.

Pokud jste homosexuál, tak sice nerad, ale dovolí vám svatbu.

2. Jaroslav Bašta

Prezident každého správného dezoláta. Jediný kandidát, který svým hlavním předvolebním trhákem slibuje porušení ústavy. Asi netřeba dodávat, že se jedná o politika SPD, tedy strany rudých bolševických noků, která nás v minulosti zásobovala klenoty jako Míra Rozner či Luboš Volný.

Bašta i přes svou náklonost k Rusku v poslední době sbírá podpůrce i z druhé strany barikády, mnoho lidí jeho podporu totiž vidí jako efektivní způsob jak oslabit voličskou základnu Andreje Babiše.

Baštou proti hladomoru!

3. Ing. Petr Pavel, M.A.

Generál Pavel je jistě nejflexibilnější z kandidátů. Jeho loajalitu si historicky získali KSČ, NATO a nyní přísahá službu českým občanům, kde snad využije to nejlepší z obou stran.

Generál Pavel při listopadové návštěvě Máchova jezera.
Generál Pavel při listopadové návštěvě Máchova Jezera

Definice Gigachada, hrdina, u kterého je otázkou, zda by v případě mimozemské invaze na zemi sám pilotoval raketu vyslanou ke zničení emzácké flotily, jako svou poslední misi po vzoru amerických hrdinů, nebo sklonil hřbet a udával novým vesmírným vládcům své sousedy.

4. prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc.

Kandidát ze sekce Noname. Profesor, který u svých studentů nejspíš moc hlasů nezíská. Více než šest set studentů, absolventů v minulosti podepsalo otevřený dopis vyzývající k odvolání z pozice rektora. Body popularity ztrácí i díky faktu, že již v předmaturitním věku sklonil hřbet před komunistickou stranou.

Profesor Zima volební kampaň oficiálně zahájil letos v červenci s mottem „Země bez extrémů“. Své podporovatele poté objížděl ve staré sanitce. Ok.

5. prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D.

Jelikož seznam kandidátů není úplně genderově vyvážený (Feri je moc mladý a moc zaneprázdněný a politický samuraj dal přednost senilitě před genderem), je potřeba proložit jej alespoň jednou zástupkyní něžného pohlaví.

Z analýzy paní Nerudové víme, že za své nevýhody považuje své mládí a svou pohlednost. Pokud to tedy znamená, že čím starší a ošklivější kandidát, tím větší šance na výhru, svádí nás to jít vsadit na Baštu (kurz k 12/01/2023 je 450.00).

6. Ing. Andrej Babiš,

Nejhroznější z hrozných. Jánošík z paralelního vesmíru, který bohatým bere a na chudé mává. Podle svých slov sice v STB byl, ale v té hodné, nikoli v té zlé. Každopádně pod modrým kabátem je stále zřetelně vidět rudá košile.

Andrej je borec, který sice do volební debaty nepůjde, ale zato na každého z kandidátů vyšle salvu z hnojometů, které mu intenzivně nabíjí tým v čele se sněžným Márou. Týpek co když někoho střelí, tak jedině do zad.

7. PhDr. Karel Diviš

Jeden z těch méně výrazných kandidátů. U nás v redakci jsme do letošního roku netušili že existuje a dodnes si nejsme jisti, zda je Diviš přezdívka získaná na základě jeho údivu nad chybějícími 116 petičními podpisy potřebnými pro možnosti kandidovat, nebo reálné příjmení.

Karel je kandidát z lidu. Není miliardář, ani za ním nestojí bohatý sponzor. Ještě že tu máme výhodnou půjčku od Providentu. Jako vedlejší role komedie Prezidenstké volby důstojně doplňuje osmici příšerných, Nejvyššímu správnímu soudu se ho totiž zželelo a vrátil jej do hry o trůn.

8. MUDr. Bc. Marek Hilšer, Ph.D.

Je čas trochu snížit věkový průměr kandidátů. Posledním kandidát z osmi hrozných je definicí pro dravé mládí, nekonvenční styl zahrnující obnažování na veřejnosti a nenávisti k východu.

Marek Hilšer po prohrané sázce v Pražské kavárně.

Marek Hilšer je takový český Macron, jen kandiduje ve špatné době. Jak už víme od profesorky Nerudové, mládí je handicap. S každými dalšími volbami však bude zrát a zrát. Uvidíte za pět let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *